Примітка: вказана швидкість є максимально можливою на відповідному тарифі.

У даній статті ви зможете ознайомитися з WiFi технологією, дізнатись її плюси і мінуси, а також рішення деяких проблем зі швидкістю по WiFi.

 

Плюси:

1. Швидка і проста побудова WiFi локальної мережі.

Вам не потрібно буде проектувати ЛВС (СКС), прокладати дроти, монтувати короба під них, що в свою чергу забезпечує мінімальні терміни на побудову комп'ютерної мережі в офісі або житловому будинку.

2. Відсутність дротів.

Не завжди можливо прокласти кабель до того чи іншого мережевого пристрою, а іноді прокладка такої кабельної траси може виявитися дуже дорогою і зайняти багато часу. Набагато простіше і значно дешевше використовувати бездротові технології передачі даних по радіоканалу (wireless, wifi), які не вимагають прокладки кабелю.

3.Висока мобільность рабочого місця.

Ви можете вільно переміщуватись разом із пристроями (смартфони, планшети, ноутбуки) по приміщенню. Так само без проблем використовувати і поза приміщенням.

4.Дешивізна.

Все що Вам потрібно для роботи Wi-Fi мережі це точка доступу (access point, роутер, маршрутизатор), яких може бути одна або кілька десятків, залежно від топології приміщення.

 

Мінуси:

1. Важливо! Згідно з вимогами Wi-Fi Alliance, у діапазоні 2,4 ГГц бездротові пристрої можуть автоматично вибирати режим ширини каналу 20 МГц. Оскільки більшість смартфонів і планшетів, а заодно і багато недорогих ноутбуків, обладнані адаптерами Wi-Fi, використовують один просторовий потік (MIMO 1x1 / 1T1R, одна передавальна і одна приймальна антена), вони в цьому випадку будуть працювати на швидкості до 72 Мбіт / с і їх швидкість доступу в Інтернет не перевищить 40 Мбіт / с.

2. Потужність передавача точки доступу в роутері зазвичай вище в 2-3 рази, ніж на клієнтських мобільних пристроях (ноутбук / смартфон / планшет). У зоні покриття мережі можуть бути такі місця, де клієнт буде чути точку доступу добре, а точка доступу клієнта - погано, або взагалі не чути (ситуація, коли сигнал на клієнтському пристрої є, а зв'язку немає). У каналі зв'язку виникає асиметрія від різних значень потужностей і чутливості приймачів.

Для забезпечення високого рівня сигналу потрібно, щоб між клієнтським пристроєм і точкою доступу було якомога більш симетричне з'єднання, щоб точка доступу і клієнт впевнено чули один одного.

Як це не здасться дивним, але для усунення асиметрії і отримання більш стабільного зв'язку іноді слід знизити потужність передавача на точці доступу.

3. Перешкоди.

Різні перешкоди (стіни, стелі, меблі, металеві двері і т.д.), розташовані між Wi-Fi-пристроями, можуть частково або значно відображати / поглинати радіосигнали, що призводить до часткової або повної втрати сигналу.

У містах з багатоповерховою забудовою основною перешкодою для радіосигналу є будівлі. Наявність капітальних стін (бетон + арматура), листового металу, штукатурки на стінах, сталевих каркасів і т.п. впливає на якість сигналу та може значно погіршувати роботу Wi-Fi-пристроїв.

Всередині приміщення створювати перешкоди радіосигналу також можуть дзеркала і тоновані вікна. Навіть людське тіло послаблює сигнал приблизно на 3 dB.

* Ефективна відстань - означає наскільки зменшиться радіус дії сигналу Wi-Fi після проходження відповідної перешкоди в порівнянні з відкритим простором.

4. Різноманітна побутова техніка, яка працює в зоні покриття вашого Wi-Fi-пристрої

Перерахуємо побутову техніку, яка може бути причиною погіршення якості зв'язку Wi-Fi:

* Мікрохвильові СВЧ-печі. Ці прилади можуть послаблювати потужність сигналу Wi-Fi, тому що зазвичай також працюють в діапазоні 2,4 ГГц.

* Дитячі няньки. Ці прилади працюють в діапазоні 2,4 ГГц і дають наведення, в результаті чого погіршується якість зв'язку Wi-Fi.

* Монітори з ЕПТ, електромотори, бездротові динаміки, радіотелефони та інші бездротові пристрої.

* Зовнішні джерела електричної напруги, такі як лінії електропередач і силові підстанції, можуть бути джерелами перешкод.

* Інші потенційні джерела перешкод

Крім вищевказаних причин, що впливають на роботу бездротових мереж Wi-Fi потенційно можуть впливати і інші фактори. наприклад:

Бездротові динаміки, що працюють на частоті 2,4 ГГц або 5 ГГц;

Деякі джерела електричної напруги (наприклад, електропроводка); Не ставте роутер з точкою доступу Wi-Fi у стіни, плінтуса або короби з електропроводкою, а також біля електричного щитка;

Кабелі з недостатнім екрануванням, а також коаксіальний кабель і роз'єми, які використовуються з деякими типами супутникових тарілок;

Деякі зовнішні монітори і РК-екрани, що працюють на частоті 2,4 ГГц;

Бездротові камери, інші пристрої Wi-Fi, що знаходять в радіусі дії вашої мережи Wi-Fi.

 

Стандарти з'єднання пристроїв.

1. Переваги стандарту 802.11n працюють тільки для адаптерів 802.11n.

Стандарт 802.11n використовує різні технології, включаючи MIMO, для досягнення більш високої пропускної здатності, але вони ефективні тільки при роботі клієнтів, що підтримують специфікації 802.11n. Потрібно пам'ятати, що використання бездротової точки доступу стандарту 802.11n не підвищить продуктивність роботи вже існуючих клієнтів стандарту 802.11b / g.

 

Перелік стандартів:

2.4ГГц частота мовлення роутера (маршрутизатора)

802.11b - поліпшення до 802.11 для підтримки 5,5 і 11 Мбіт / с (1999).

802.11g - 54 Мбит / c, 2,4 ГГц стандарт (зворотна сумісність з b) (2003).

802.11n - збільшення швидкості передачі даних (150 Мбіт / c). 2,4 ГГц. Зворотня сумісність з 802.11a / b / g (2009).

5ГГц частота мовлення роутера (маршрутизатора)

802.11ac - новий стандарт IEEE. Швидкість передачі даних - до 6,77 Гбіт / с для пристроїв, що мають 8 антен. Затверджено в січні 2014 року.

802.11ax - новий стандарт (до 10747 Мбіт / с)

 

Рішення проблем і збільшення швидкості.

1. По можливості не використовуйте в мережі Wi-Fi пристрої застарілих стандартів

У бездротової мережі на базі точки доступу 802.11n можна використовувати пристрої попередніх стандартів. Точка доступу 802.11n може одночасно працювати і з 802.11n-адаптерами, і зі старими пристроями стандарту 802.11g і навіть 802.11b. Стандартом 802.11n передбачені механізми підтримки застарілих стандартів (legacy-механізми). Швидкість роботи з клієнтами 802.11n знижується (на 50-80%) тільки тоді, коли повільніші пристрої активно передають або приймають дані. Для досягнення максимальної продуктивності (або, принаймні, її перевірки) бездротової мережі 802.11n рекомендується використовувати в мережі клієнтів тільки цього стандарту.

2. Чому при підключенні адаптера 802.11n швидкість з'єднання тільки 54 Мбіт / с або нижче?

У більшості пристроїв стандарту 802.11n буде спостерігатися зниження пропускної здатності до 80% при використанні застарілих методів забезпечення безпеки WEP або WPA / TKIP. У стандарті 802.11n встановлено, що висока продуктивність (понад 54 Мбіт / с) не зможе бути реалізована, якщо використовується один із зазначених вище методів. Виняток становлять лише пристрої, які не є сертифікованими під стандарт 802.11n.

Якщо ви не хочете отримати зниження швидкості, використовуйте тільки метод безпеки бездротової мережі WPA2 з алгоритмом AES (стандарт безпеки IEEE 802.11i).

У деяких випадках, при використанні Wi-Fi-адаптера стандарту 802.11n і бездротової точки доступу стандарту 802.11n, відбувається підключення тільки на стандарті 802.11g. Це також може відбуватися через те, що в точці доступу за умовчуванням в налаштуваннях безпеки бездротової мережі встановлена технологія WPA2 з протоколом TKIP. Знову ж рекомендація: у налаштуваннях WPA2 використовуйте саме алгоритм AES замість протоколу TKIP, і тоді підключення до точки доступу відбуватиметься з використанням стандарту 802.11n.

Інша можлива причина з'єднання тільки на стандарті 802.11g полягає в тому, що в налаштуваннях точки доступу використовується режим автовизначення (802.11b / g / n). Якщо ви хочете встановити з'єднання на стандарті 802.11n, то не використовуйте режим автовизначення 802.11b / g / n, а вручну встановіть використання тільки 802.11n. Але пам'ятайте, що в цьому випадку клієнти 802.11b / g не зможуть підключитися до бездротової мережі, крім клієнтів з підтримкою 802.11n.

3. Використовуйте діапазон 5 ГГц

Деякі інтернет-центри підтримують двохдіапазонний Wi-Fi - роботу точки доступу в двох частотних діапазонах 2,4 і 5 ГГц. Зараз практично всі мережі Wi-Fi працюють на частоті 2,4 ГГц. Чим більше пристроїв працюють на одній і тій же частоті, тим сильніше вони заважають один одному, що сильно погіршує якість з'єднання. Це особливо актуально в багатоквартирних будинках, де пристрої Wi-Fi є практично в кожній квартирі. Перевагою частоти 5 ГГц є вільний радіоефір, так як ця частота поки рідко використовується, і як результат мінімальна кількість перешкод і максимальна якість з'єднання. Для використання мережі 5 ГГц ваш смартфон, планшет, ноутбук або USB-адаптер повинен обов'язково підтримувати роботу на цій частоті.

При використанні діапазону 5 ГГц рекомендуємо вибирати канали 36, 40, 44 і 48, тому що на них не використовується режим співіснування з радарами (DFS).

4. Використовуйте актуальний драйвер бездротового адаптеру

Низька швидкість з'єднання може бути наслідком поганої сумісності драйверів різних виробників обладнання Wi-Fi. Нерідкі випадки, коли встановивши іншу версію драйвера бездротового адаптера від його виробника або від виробника використовуваного в ньому чіпсета, можна отримати істотне збільшення швидкості. Відвідайте веб-сайти виробників ваших бездротових пристроїв і ноутбуків, щоб перевірити наявність нових драйверів і інших оновлень. Встановіть останню версію драйверів бездротового адаптера.

 

Тепер коли ми ознайомилися що таке WiFi.

1. Пристрої які бажано підключати Ethernet кабелем для досягнення максимальної швидкості і надійності сигналу:

- Персональні комп'ютери.

- Телевізори.

- Ігрові приставки (консолі).

- Відеореєстратори, камери відеоспостереження.

Якщо ж немає можливості підключити ці пристрої Ethernet кабелем, можна використовувати WiFi adapter.

* Рекомендація: використовуйте якісні адаптери, якщо є можливість використовувати 5ГГц адаптер і ваш роутер може мовити дану частоту.

* Своєчасно оновлювати програмне забезпечення.

* Стежити за працездатністю ваших пристроїв: планшетів, смартфонів, ноутбуків і т. Д.

Так само якщо у вас велика житлова площа, рекомендуємо використовувати домашні WiFi Mesh системи. В даний час вони вже доступи і мають величезний вибір на ринку.

Якщо площа не більше 80 кв.м можна розглянути один маршрутизатор (роутер), для отримання якісної WiFi мережі, без будь-яких додаткових систем.

 * Роутер бажано встановлювати у відкритому місці. (Стінці, столі і т.д.)

Примітка: встановлення роутеру на горищі, підсобці категорично не рекомендується. Оскільки сигнал буде спочатку йти не прямий.

Так само краще встановлювати його по центру будинку / квартири, в цьому разі ви отримуєте більшу зону для покриття.

Нагору